سوئیس (اروپا)

 • پایتختبرن
 • واحد پولفرانک
 • زبان رسمیآلمانی، فرانسوی، ایتالیایی
 • شهرهای مهمبرن، زوریخ، ژنو، لوزان
 • جمعیت8,555,54
ساعت محلی سوئیس:

سوئیس، یک جمهوری فدرال در اروپا است. پایتخت اداری سوئیس برن است ، در حالی که لوزان به عنوان مرکز قضایی آن فعالیت می کند و زوریخ بزرگ ترین شهر آن است. مساحت کل سوئیس تقریبا نیمی از مساحت اسکاتلند است  و جمعیت متوسط آن از اهمیت بین المللی این کشور کمتر است. این کشور در اروپای غربی و مرکزی واقع شده است و از جنوب با ایتالیا از غرب با فرانسه ، از شمال با آلمان و از شرق با اتریش و لیختن اشتاین هم مرز است.

سوئیس یک کشور محاصره شده بین کوه های آلپ، فلات و کوه های ژورا است و شامل 26 ایالت است. در حالی که آلپ بخش بزرگی از مساحت این کشور را اشغال کرده است، جمعیت سوئیس تقریباً هشت میلیون نفر  است که بیشتر در فلات (جایی که بزرگترین شهرها قرار دارند) متمرکز شده اند. در میان آنها دو شهر جهانی و اقتصادی زوریخ و ژنو وجود دارد.

سوئیس پیوند فرهنگی و طبیعی جغرافیای اروپای غربی است که به زیبایی طبیعی و همچنین شیوه زندگی اش مشهور است.

نام این کشور “Switzerland” است؛ نه “Swiss”!  Swiss” ملیت مردم و یا محصولات سوئیسی است. مثلا ساعت سوئیسی “Swiss watch”

آب و هوای سوئیس :

آب و هوای سوئیس از زمستان های سرد و تابستان های گرم در شمال ، تا آب و هوای مدیترانه ای در جنوب متفاوت است. سوئیس در تمام سال و حتی در زمستان، پوشیده از برف نیست. مناطق با ارتفاعات بالا، از حدود 1.500 متر ، بیشتر در زمان زمستان (اواخر دسامبر تا مارس) در برف پوشیده شده است. قله های کوه (3000 – 3500 متر و بالاتر) در تمام طول سال پوشیده از برف هستند. اما دره های پایین تر آب و هوای معتدلی دارد. آب و هوا در سوئیس به شدت تحت تأثیر اقیانوس اطلس است. بادهای ناشی از اقیانوس اطلس، هوای دریایی مرطوب و معتدل را به سوئیس منتقل می کند که این موضوع، منجر به آب و هوای نسبتاً معتدل می شود. همچنین کوه ها می توانند ابرها را متوقف کنند و در نتیجه آب و هوای خنک مرطوب در یک طرف کوه و آب و هوای خشک آفتابی در طرف دیگر وجود دارد.

ماههای گرم: جولای و آگوست.
مناطق گرم: دریاچه ژنو ، دره Rhône تا Brig ، و دره های جنوب Ticino. تمام مناطق مرتفع در اطراف دریاچه ها و رودخانه ها از غرب به شمال شرقی (ژنو – زوریخ – سنت گالن) نیز بسیار گرم هستند.
سردترین ماه ها: ژانویه و فوریه؛
سردترین مناطق: تمامی مناطق مرتفع کوهستان و منطقه Engadine.

اواخر ژوئن تا آگوست (تابستان) ، اواخر دسامبر تا مارس (زمستان)، فصول پر گردشگر سوئیس هستند.

برای درخواست تابعیت سوئیس ، حداقل باید حداقل 12 سال در سوئیس زندگی کرده باشد.

بهترین زمان سفر به سوئیس :

هر زمان، زمان خوبی برای سفر به سوئیس است. بهترین زمان، بستگی به برنامه ها و علایق شما دارد. در زیر کلیاتی راجع به آنچه در طول سال انتظار می رود، آمده است. اگر به خوبی آماده باشید ، بدون توجه به زمان سال، یک سفر شگفت انگیز خواهید داشت.

مارس: اوایل بهار
مارس زمانی است که اولین نشانه های بهار را می توان در مناطق گرمتر اطراف دریاچه ها در جنوب سوئیس مشاهده کرد. در اکثر مناطق هوا هنوز بسیار سرد است. در کوهستان هنوز زمستان با برف فراوان همراه است. استراحتگاه های اسکی قابل استفاده هستند. ارتفاعات کمتر در این زمان ممکن است بسته باشند. دریاچه ژنو ، دریاچه لوگانو و دریاچه ماگیور مناطق گرمتر سوئیس هستند تا در اوایل بهار از آنها لذت ببرید.

آوریل / مه: فصل بهار (فصل کم گردشگر بهار)
بیشتر استراحتگاه های اسکی تا پایان ماه آوریل تعطیل خواهند شد. بهار مخصوصاً در دشت و اطراف دریاچه ها فرا می رسد. مسیرهای پیاده روی بیشتر و بیشتر در دسترس خواهند بود.

ماه های بین زمستان و تابستان بسیار آرام است. سوار قطارهای تفریحی شوید تا از دیدن مناظر شگفت انگیز لذت ببرید. این کار می تواند در تمام طول سال انجام شود ولی این زمان، زمان خوبی است: زیرا می توانید بقایای زمستان و همچنین دره های سبز را تماشا کنید. در این فصل، دریاچه لوسرن و دریاچه تون گزینه های بسیار خوبی برای پیاده روی و گشت و گذار ارائه می دهد.

ژوئن: اوایل تابستان
تابستان آغاز شده است. از حدود ساعت 5:30 صبح تا 9:30 بعد از ظهر، روز است و هوا معتدل یا گرم است. این زمان، فرصت عالی برای پیاده روی است. ممکن است در مسیرهای پر ارتفاع، پیاده روی به دلیل وجود برف هنوز غیرقابل دسترسی باشد اما اکثر مسیرها باز است. اتومبیل های کابلی و قطارها که در فصل کم توریست، بسته بودند ، دوباره شروع به فعالیت می کنند. به عنوان مثال، سوئیس مرکزی و همچنین تیچینو در ماه ژوئن برای سفر فوق العاده است.

جولای / آگوست: فصل تابستان (فصل پر گردشگر تابستان)
معمولاً در ماه های جولای و آگوست هوا بسیار گرم است. این ماه ها، زمان مناسبی برای فعالیت در فضای باز است: پیاده روی ، دوچرخه سواری ، پاراگلایدر و سایر ورزشها ، لذت بردن از مناظر قله ها. همچنین زمان مناسبی برای پیاده روی در ارتفاعات است. تا اواسط ماه جولای، این مسیرها بدون برف هستند. سفرهای تابستان درست مانند زمستان در بین گردشگران سوئیس رواج داشته است. بلندترین قله های  Bernese Oberland, Graubünden و Valais در تابستان بسیار جذاب هستند.

سپتامبر: اواخر تابستان و زمانی بی نظیر برای فعالیت در فضای باز
یک ماه تمام عیار در تابستان برای سفر است که معمولاً به اندازه جولای و آگوست گرم نیست. در پایان ماه می توان از شروع اولین رنگ آمیزی برگها لذت برد. سپتامبر بهترین ماه برای پیاده روی در ارتفاعات محسوب می شود. همچنین برای سایر فعالیتهای در فضای باز، بسیار مناسب است. همه مناطق توصیه شده برای فصل تابستان، هنوز هم شگفت انگیز هستند، اما مناطق دریاچه نیز برای ماه اکتبر توصیه می شود.

اکتبر: فصل پاییز (ماه کم توریست پاییز)
هوا در ماه اکتبر هنوز هم می تواند معتدل باشد، اگرچه پاییز است و ممکن است هوا سرد شود. اولین بارش برف در کوهستان رخ خواهد داد. روزها کوتاه تر می شوند (با طلوع آفتاب حدود ساعت 7:45 دقیقه صبح و غروب آفتاب حدود 6:30 بعد از ظهر). هنوز فرصت های پیاده روی زیادی وجود دارد ، اما مسیرهای مرتفع ممکن است به ویژه در نیمه دوم ماه پوشانده از برف باشد. مناطق دریاچه ای مانند دریاچه ژنو ، دریاچه لوسرن و دریاچه لوگانو در ماه اکتبر هنوز دوست داشتنی هستند.

نوامبر: فصل سرد (ماه کم توریست)
در ماه نوامبر همه چیز سرد می شود و هرچیزی امکان پذیر است، از هوای معتدل تا برف! ممکن است اولین استراحتگاه اسکی زمستانی مانندZermatt ، Saas-Fe و Verbier باز شوند. بسیاری از مسیرهای پیاده روی همچنان باز خواهند بود ، اما باید شرایط را با دقت بررسی کرد. این فصل کم توریست است: ممکن است ماشین های کابلی و قطارها بسته باشند.

دسامبر: حال و هوای کریسمس و شروع زمستان
ماه دسامبر شروع فصل زمستان است. نیمه اول ماه، مشابه ماه نوامبر است. زمستان از نیمه دوم شروع می شود. احتمال اینکه در کریسمس برف نبایرد وجود دارد، اگرچه هنوز هم در ارتفاعات برف فراوان است. احتمال بارش برف در شهرهای بزرگ مانند زوریخ بسیار کم است. با نزدیک شدن به کریسمس ، همه چیز سرزنده می شود و استراحتگاه های ورزشی زمستانی باز می شوند. دو هفته کریسمس و سال نو محبوب ترین هفته های سال در میان گردشگران است.

دسامبر زمان مناسبی برای بازدید از بازارهای کریسمس و سفرهای شهری است. روزها با طلوع آفتاب حدود ساعت 8 صبح و غروب آفتاب حدود ساعت 4:45 دقیقه واقعا کوتاه هستند. برخی از بهترین شهرهای سوئیس در ماه دسامبر؛ بازل ، برن ، لوسرن ، ژنو و زوریخ می باشند. برای یک کریسمس سفید، می توانید سفری به Saas-Fee ، St. Moritz و Zermatt داشته باشید.

ژانویه / فوریه: فصل زمستان (فصل پر گردشگر زمستان)
این ماههای زمستانی سوئیس است. هوا سرد است و روزها کوتاه است (از حدود 8 صبح تا 5:30 بعد از ظهر هوا روشن است). زمان خوبی برای ورزش های زمستانی و سفرهای دنج شهری است. پیاده روی فقط در ارتفاعات پائین یا در مسیرهای پیاده روی شده زمستانی امکان پذیر است. از برف در قسمت بالای Engadine ، Zermatt یا منطقه Jungfrau لذت ببرید. از شهرهای تاریخی مانند برن و لوسرن نیز دیدن کنید.

نیمی از ساعتهای لوکس تولید شده در جهان از سوییس است. برندهایی مانند Tissot ، TAG Heuer ، Rolex ، Patek Philippe و Longines همه سوئیسی هستند.

سوئیس شامل چهار منطقه اصلی زبانی و فرهنگی است: آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانیایی. اکثر مردم، آلمانی زبان هستند.

0
 • 0
  • جشنواره بین المللی بالون:

   جشنواره بین المللی بالون، در ژانویه هر سال برگزار می شود. Château-d’Oex میزبان این جشنواره است، زیرا پایتخت بالون های هوای گرم سوئیس است. خلبانان کشورهای مختلف در این جشنواره شرکت می کنند و صدها بالونِ هوای گرم در این جشنواره 9 روزه، در آسمان دیده می شوند. اگر می خواهید در ماه ژانویه به سوئیس سفر کنید، در بین جشنواره های معروف سوئیس، جشنواره بین المللی بالونِ هوای گرم را به عنوان یکی از بهترین فستیوال ها، در برنامه سفر خود قرار دهید. “درخشش” بالون ها در شب وقتی تمام آنها توسط شعله های مشعل هایشان روشن می شوند را فراموش نکنید.

   مکان برگزاری: Place du Village , 1660 Château-d’Oex
   تاریخ برگزاری: 26 ژانویه تا 3 فوریه 2019

   وبسایت

  • فستیوال فاسناخت بازل:

   Basler Fasnacht یکی از 50 جشنواره برتر محلی در اروپا و یکی از بزرگترین کارناوال ها در سوئیس است که می توانید جشن ها و سنت های سوئیس را از نزدیک تجربه کنید. در این جشن پر جنب و جوش در بازل همراه با موسیقی و آواز و شیرینی برگزار می شود. مردمان محلی با پوشیدن لباس های مختلف و ماسک های عجیب و غریب در شهر پرسه می زنند. . این فستیوال صبح زود، راس ساعت ۴ شروع شده و ۷۲ ساعت به طول می‌انجامد. آماده شوید تا در خیابان های پر از آبنبات و پر از نعمت بازل قدم بزنید. هرساله 15 الی 20 هزار نفر از مردم کشور سوئیس و سایر کشورهای اروپایی در این جشن شرکت می کنند.

   مکان برگزاری: بازل، سوئیس
   تاریخ برگزاری: یازدهم مارس 2019 تا 14 مارس 2019

   وب سایت

  • نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو:

   نمایشگاه اتومبیل ژنو که به عنوان “بهترین کت واک در جهان” شناخته می شود ، هرساله در اواسط ماه مارس برگزار می شود. بسیاری از شرکتهای مشهور برای اولین بار اتومبیل های خود را قبل از عرضه در دنیا، در این نمایشگاه به نمایش می گذارند. چه علاقه مند به اتومبیل باشید چه نباشید، این جشنواره بی نظیر، هنگام تعطیلات در سوئیس واقعا ارزش دیدن دارد.

   مکان برگزاری: ژنو ، سوئیس
   تاریخ برگزاری: 7 مارس تا 17 مارس 2019

   وبسایت

  • فستیوال پالئو:

   این فستیوال، از سال 1976 به عنوان یک جشنواره مردمی در نیون آغاز شد، پالئو یکی از شلوغ ترین جشنواره های موسیقی در سوئیس در میان تمام جشنواره ها است. در طول این جشن که در 6 روز برگزار می شود می توان از بیش از 250 کنسرت لذت برد. مردم کشورهای مختلف برای لذت بردن از موسیقی با صدای بلند همراه با رقص نور، به این جشنواره می آیند. اگر از علاقه مندان به موسیقی راک هستید، سفر خود را طبق تاریخ این جشنواره بین المللی برنامه ریزی کنید. امروزه بیش از 230 هزار بازدید کننده از سراسر جهان در این جشنواره شرکت می کنند.

   محل برگزاری: نیون ، سوئیس
   تاریخ برگزاری: 23 ژوئیه تا 28 ژوئیه 2019

   وبسایت

  • فستیوال جاز مونترو:

   امروزه این جشنواره از محبوب ترین جشنواره ها در سراسر جهان است. اگر علاقه مند به موسیقی جاز هستید، در بزرگترین جشنواره جاز در سوئیس شرکت کنید. جشنواره جاز مونترو یک جشنواره بزرگ است که هرساله در ماه ژوئیه در مونترو برگزار می شود. بسیاری از هنرمندان مشهور جاز در این جشنواره شرکت می کنند. این جشنواره از فراموش نشدنی ترین خاطرات زندگی شما خواهد بود. این که آیا شما عاشق جاز هستید یا نه فرقی نمی کند زیرا این جشنواره  مطمئناً آنقدر پرانرژی است که از دیدن آن پشیمان نشوید!

   مکان برگزاری: مونترو، سوئیس
   تاریخ برگزاری: 29 ژوئن تا 30 ژوئن 2019

   وبسایت

  • فستیوال بین‌ المللی برف:

   زمستان سوئیس هرگز هنرمندان و مجسمه سازانی را که در ساخت مجسمه های هنری یخی تخصص دارند، ناامید نمی کند. بیش از بیست سال است در اواسط ژانویه مجسمه سازانی از سراسر جهان در گریندلوالد، در نزدیکی Interlaken سوئیس جمع می شوند. مجسمه سازان ، افراد محلی و مهمانان، در یک جشنواره باشکوه و مجسمه سازی با یخ مشغول ایجاد یک اثر منحصر به فرد هستند. این جشنواره که در طول شش روز برگزار می شود، خیابان های شهر برفی را به موزه ای جذاب تبدیل می کند. خلاقیت های موقت، هر گوشه ای از شهر را تزئین می کنند. تا قبل از ذوب شدن بخ، مجسمه های سفید تجربه ای فراموش نشدنی را برای ساکنان محلی و گردشگران ایجاد می کنند.

   محل برگزاری: گریندلوالد ، سوئیس
   زمان برگزاری: 20 ژانویه 2020 تا 25 ژانویه 2020

  • روز برشتولد:

   هرساله در برخی از مناطق سوئیس، در 2 ژانویه (روز بعد ازسال نو) جشن گرفته می شود که مردم دوستان و آشنایان خود را به صرف غذا و مهمانی در رستوران ها و مکان های عمومی دعوت می کنند و این مهمونی ها همراه با رقص و آواز است و در آخر برای همدیگر آرزوی سالی خوب و خوش می کنند. این روز از کلمه “berchten ” الهام گرفته شده که به معنای “قدم زدن و تقاضا برای غذا” است. روز برشتولد یک تعطیل عمومی در 15 ایالت است و مدارس و اکثر مشاغل در این روز تعطیل هستند.

   مکان برگزاری: 15 ایالت سوئیس

   زمان برگزاری: 2 ژانویه