ایتالیا (اروپا)

 • پایتخترم
 • واحد پولیورو
 • زبان رسمیایتالیایی
 • شهرهای مهمرم
 • جمعیت60,483,973
ساعت محلی ایتالیا:

جغرافیا:

ایتالیا شامل برخی از متنوع ترین و زیباترین مناظر در کره زمین است و اغلب به عنوان یک کشور “شبیه بوت” شناخته می شود که از جنوب با دریای آدریاتیک، دریای تیرینی، دریای مدیترانه و دیگر آب ها هم مرز است. در سطح وسیعی از ارتفاعات شمالی ایتالیا، رشته کوه های آلپ قرار دارد که در میان کوه های ناهموار جهان قرار دارند. بلندترین نقاط آن در امتداد Monte Rosa، که قله های آن در سوئیس و Mont Blanc است که قله های آن در فرانسه قرار دارد.

توسکانی، در جنوب کوه های آلپ قرار دارد که شاید شناخته شده ترین منطقه کشور است. در مرکز آلپ تا امتداد جنوب کشور، کوه های بلند آپه نین قرار دارد که تا نزدیکی رم گسترش می یابد و تقریبا تمام عرض شبه جزیره ایتالیایی را در بر دارد. در جنوب رم، کوه های آپه نین باریک شده و توسط دو دشت گسترده ساحلی، یکی رو به دریای تیرینی و دیگری دریای آدریاتیک قرار دارد.

بخش عمده ای از پایین کوه آپه نین در نزدیکی بیابان قرار دارد و بخش وسیعی از گونه هایی را که به ندرت در نقاط دیگر اروپای غربی دیده می شود (مانند گربه های وحشی، گرگ ها، گوزن ها و خرس ها) را میزبانی می کند.

در پایین کشور، در دریای مدیترانه، جزایر سیسیل و ساردینا قرار گرفته اند.

مردم و فرهنگ:

از زمان ظهور امپراتوری روم، هنر ایتالیایی، معماری و فرهنگ ایتالیا، تاثیر زیادی بر جهان داشته است. نقاشان مشهور ایتالیایی، لئوناردو داوینچی و میکل آنژ هستند. همچنین ایتالیا در قلب کلیسای کاتولیک است که در شهر واتیکان، یک ایالت شهری محاصره شده توسط رم اداره می شود.

قطعا در مقایسه با سالهای اولیه قرن بیستم، زمانی که اقتصاد به طور عمده کشاورزی بود، کل کشور نسبتا مرفه شده است. بخش بزرگی از این رفاه به گردشگری بستگی دارد. ایتالیا بخشی از اتحادیه اروپا و شورای اروپا است و با موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود در جنوب اروپا، نقش قابل توجهی در سازمان معاهده آتلانتیک شمالی (ناتو) ایفا کرده است.

در حال حاضر، بیش از نیم قرن است که ساکنان ایتالیا از یک سطح بالایی از زندگی و یک فرهنگ پیشرفته برخوردار هستند.

از زمان جنگ جهانی دوم، ایتالیا از یک تحول اقتصادی برخوردار بوده است. صنعت رشد کرد و تا اواسط دهه 1960 ایتالیا یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان شد. صادرات اصلی آن لباس، کفش، غذا و شراب است.

گردشگری:

رم؛ پایتخت ایتالیا، یکی از قدیمی ترین شهرهای بزرگ دنیا و یکی از محبوب ترین مکانها برای بازدیدکنندگان است که هدف از سفرشان، دیدن آثار تاریخی فوق العاده و آثار هنری زیبا و همچنین لذت بردن از شهری با شهرت “Dolce Vita” و یا “زندگی شیرین” است.

دیگر شهرهای مهم ایتالیا، شامل مرکز صنعتی و مد میلان؛ جنوا، بندر زیبای خلیج لیگور؛ شهری بزرگ در جنوب ناپل؛ و ونیز، یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری جهان است.

در اطراف رم، یک ایالت مستقل به نام شهر واتیکان وجود دارد که محل کلیسای کاتولیک رومی و خانه معنوی جمعیت قریب الوقوع کاتولیک ایتالیا است.

هر کدام از این شهرها و شهرهای کوچک و بی شمار، تفاوت های خود را در برابر تاثیر حجم عظیمی از آموزش های رسانه ای و استاندارد، حفظ کرده اند.

بنابراین، بسیاری از ایتالیایی ها، به ویژه سالخوردگان، تمایل دارند خود را متعلق به خانواده ها، سپس محله ها، سپس شهرها، سپس مناطق، و سپس در آخر به عنوان اعضای یک کشور تصور کنند.

0
 • 0
 • مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا :

  اصل و کپی گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماه
  عکس 3*4 با زمینه سفید،بدون روتوش و کاملا از روبرو
  اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
  فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی که می بایست به طور دقیق،صحیح و خوانا پر شود
  مدارک کاری
  تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت کشور مربوطه با مهر و تاییدیه بانک
  رزرو بلیط رفت و برگشت به ایتالیا
  رزرواسیون هتل در ایتالیا
  پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزای ایتالیا