پرتغال (اروپا)

 • پایتختلیسبون
 • واحد پولیورو
 • زبان رسمیپرتغالی
 • شهرهای مهملیسبون، پورتو، آمادورا، براگا
 • جمعیت۱۰٬۶۷۶٬۹۱۰
ساعت محلی پرتغال:

این کشور رسماً به عنوان جمهوری پرتغال شناخته می شود و دارای سابقه ای طولانی و آمیخته از تمدن است. پایتخت پرتغال شهر باستانی لیسبون است. پرتغال دارای تاریخ غنی ، زبان بی نظیری و فرهنگی متمایز نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر است.

جغرافیا

پرتغال غربی ترین کشور مستقل اروپا، همسایه اسپانیا و اقیانوس اطلس است. قلمرو آن شامل مجمع الجزایر اقیانوس اطلس “آزور” و “مادیرا” است. این کشور قدیمی ترین ایالت در شبه جزیره ایبری و یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا است.

این کشور 91،470 کیلومتر مربع از زمین را در بر می گیرد که آن را به یازدهمین کشور بزرگ جهان تبدیل می کند. جمعیت پرتغال 10،781،459 نفر است که بیشتر آنها در پایتخت کشور؛ لیسبون یا شهرهای اطراف ساکن هستند.

آب و هوای پرتغال: 

پرتغال از 2 شرایط عمده آب و هوایی یعنی آب و هوای مدیترانه و اقلیم اقیانوسی برخوردار هستند. به احتمال زیاد هوا در روزهای پاییز و تابستان آفتابی و دلپذیر خواهد بود ، در عین حال هوا در طول بهار و زمستان با وزش باد شدید و بارندگی همراه است. در پرتغال متوسط دما بین 13 تا 15 درجه سانتیگراد است. دما در شمال غربی و همچنین مناطق جنوب غربی کشور می تواند به حداقل منهای شانزده درجه سانتیگراد در طول زمستان برسد در حالی که تابستان هایی وجود دارد که درجه حرارت می تواند به چهل درجه برسد.

آب و هوا در تابستان گرم و آفتابی است.

جالب است بدانید ساحل نقره ای (Silver Coast) در پرتغال یکی از مکانهای دلپذیر در اروپا برای زندگی است.

پایتخت پرتغال (لیسبون) محل قدیمی ترین کتابفروشی جهان است. کتابفروشی Bertrand در سال 1732 ایجاد شد و که پس از وقوع زلزله سال 1755 به به محل جدید منتقل شد.
مناطق جنوبی و غربی پرتغال توسط اقیانوس اطلس احاطه شده است و همین امر باعث شده است که آن را به یک خانه توریستی در سراسر جهان تبدیل کند.
این کشور دارای بزرگترین پارک زیر آبی مصنوعی جهان است.

پرتغال؛ رهبر منابع انرژی تجدید پذیر

این کشور یک رهبر جهانی در انرژی های تجدید پذیر است که بیش از 70 درصد از انرژی خود از منابع تجدید پذیر مانند باد ، آب و خورشید حاصل بدست می آورد.

زندگی در پرتغال

به گفته بسیاری از مهاجران که در آنجا زندگی می کنند ، زندگی در پرتغال شگفت انگیز است.

مهمترین شهر پرتغال لیسبون است که پایتخت تجاری و قلب اقتصاد کشور است. سایر شهرهای معروف شامل موارد زیر است: پورتو، گیمارس، کویمبرا، براگا، فارو

هزینه زندگی در پرتغال

به طور متوسط ، هزینه زندگی در پرتغال بسیار ارزانتر از هزینه زندگی در ایالات متحده یا انگلیس است. امکانات رفاهی ، مانند قبض ماهانه برق ، قابل مقایسه با آن کشورها است. اما ، مواد غذایی ، اجاره خانه ، غذا خوردن و غیره ارزان تر است

قیمت اجاره و املاک ارزان تر از متوسط اجاره در اروپا است. با این وجود ، قیمت ها از پایان سال 2016 رو به افزایش بوده و اختلاف بین این شهرها رو به کاهش است.

هم اکنون ، برای یک آپارتمان بزرگ 1 خوابه ، می توانید مبلغ ماهانه زیر را خرج کنید:

 • لیسبون (مرکز شهر) – 850 €

 • لیسبون (حومه) – 600 €

 • پورتو (مرکز شهر) – 700 €

 • پورتو (حومه) – 500 €

 • Coimbra – 550 €

 • Aveiro – 550 €

 • فارو – 650 €

قیمت متوسط یک ملک در پرتغال ، هر متر مربع ، 1500 یورو است. با این وجود ، بزرگترین شهرهای کشور شاهد افزایش کلی قیمت در محله های مختلف بودند.

آیا پرتغال ارزش بازدید یا زندگی را دارد؟

این کشور محیطی بسیار آرام و توسعه یافته را ارائه می دهد که می توانید از آن دیدن کنید و حتی در آن زندگی کنید. اگرچه مسیحیت یک مذهب عامه است ، اما هیچ آیین دولتی خاصی در این کشور وجود ندارد ، از این رو ، آن را به عنوان یک کشور سکولار معرفی می کنند.

پرتغالی زبان رسمی کشور پرتغال است و در بیش از ده کشور از جمله پرتغال و بیش از 220 میلیون نفر در سطح جهان صحبت می شود.

یکی از قدیمی ترین پایتخت های اروپا

گفته می شود که لیسبون یکی از قدیمی ترین پایتخت های اروپاست و اغلب گفته می شود که لیسبون 400 سال قبل از دوران روم به پایتخت تبدیل شد.

0
 • 0