سن پترزبورگ

 • کشور روسیه
 • جمعیت ۵,۳۵۱,۹۳۵
 • پیش شماره تلفن ۸۱۲
 • منطقه زمانی ۳
ساعت محلی سن پترزبورگ:

سن پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای جهان است که تمام موارد لازم برای تجربه یک سفر فراموش نشدنی را دارد: هنر زیبا،معماری باشکوه، شب زنده داری رام نشده، یک تاریخ فوق العاده و سن های فرهنگی غنی است که برخی از بزرگترین ادبیات، موسیقی و هنرهای تجسمی جهان را الهام بخش خود قرار داده است. از گرگ اسرارآمیز شبهای سفید تا ضرب و شتم اپرا و رقص باله در شبهای جادویی زمستان، سن پترزبورگ در هر فصلی جذاب و فریبنده بوده است.

سن پترزبورگ که در گذشته در سالهای 24-1914 پتروگراد و در سالهای 91-1924 لنینگراد نامیده می شد، شهر و بندری در شمال غربی روسیه می باشد.  سن پترزبورگ یک مرکز بزرگ فرهنگی و تاریخی، با مساحت 640 کیلومتری است که تنها 7 درجه در جنوب دایره قطب شمال قرار دارد.

سن پترزبورگ یک شهر در ساحل خلیج فنلاند است. به دلیل معماری منحصر به فرد این شهر اغلب به نام “ونیز شمالی” نامگذاری شده است. پترزبورگ نیز برای فضای خلاق خاص خود که هنرمندان، شاعران و رویاپردازان را جذب می کند بسیار مشهور است.

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. سن پترزبورگ از زمان تاسیس آن (در سال 1703) نقش مهمی در تاریخ روسیه ایفا کرده است.

برای دو قرن (1918-1712) پایتخت امپراتوری روسیه بود. سن پترزبورگ از لحاظ معماری، به عنوان یکی از پر زرق و برق ترین شهرهای اروپا شناخته می شود. سن پترزبورگ به عنوان “پنجره ای در اروپا” شناخته می شود که توسط سزار پطرس تاسیس شد. این شهر به صورت غیر رسمی پایتخت فرهنگی روسیه و بسیاری از شهرهای اروپا است و در تلاش برای رقابت ابدی با مسکو است.

شهر شبهای سفید:

شبهای سفید یک نماد خاص سن پترزبورگ است. این یک پدیده طبیعی غیر معمول است که در اواسط ماه مه تا اواسط ژوئیه شب، تاریک نیست. بسیاری از رویدادها در سن پترزبورگ در این زمان برگزار می شود. یکی از برجسته ترین های آنها، جشن پایان سال تحصیلی دانشجویان است با عنوان “بادبان های سرخ” که بزرگترین جشن فضای باز روسیه است، یاد می شود.

شهر پل ها:

بیش از 300 پل در سن پترزبورگ وجود دارد: 21 پل متحرک، 24 پل عابر پیاده، 297 پل حمل و نقل. هر پل دارای نام خاص خود است: Tovarischesky (پل دوستان)، Teatralny (پل تئاتر)، Bumazhny (پل کاغذی) یا Potseluev Most (پل بوسه) که در میان عاشقان بسیار محبوب است. پل آبی، بزرگترین پل از نوع خود در جهان است (97.3 متر)، در حالی که پل الکساندر نوسکی طولانی ترین پل از نوع خود در جهان است (905.7 متر).

شهری با عمیق ترین زیر زمین در جهان:

مترو سن پترزبورگ متشکل از 5 خط و 67 ایستگاه است که بیشتر آنها 20-80 متر عمق دارند. طولانی ترین پله برقی 150 متر طول دارد و “عمیق ترین” ایستگاه Admiralteyskaya است که 86 متر زیر زمین است.

شهر ملیت های مختلف:

پایتخت شمالی،میزبان 270 جامعه مذهبی،229 سازمان مذهبی؛ از جمله ارتدوکس، کاتولیک، کلیساهای پروتستان ، کنیسه ها و مساجد و حتی کلیسای بودایی است.

سن پترزبورگ مرکز فرهنگی جهان:

سن پترزبورگ به صراحت پایتخت فرهنگی جهان نامیده شده است. مرکز تاریخی این شهر توسط یونسکو محافظت می شود. این شهر دارای موزه های معروف جهان، تئاترها، گالری ها، بناهای معماری، موسسات فرهنگی و آموزشی است: هرمیتا، کلیسای سنت ایزاک، کتابخانه ملی روسیه و موزه روسیه فقط چهار تای آنها هستند. بسیاری از مردم از سن پترزبورگ بازدید می کنند تا خود را با فرهنگ غنی روسیه آشنا کنند: بازدید از بهترین نمایش ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها و جشنواره ها.

0
 • 0
  • آب و هوای سن پترزبورگ:

   به طور کلی میانگین هوا در سن پترزبورگ پایین تر از پایتخت روسیه؛ مسکو است. جولای و آگوست گرم ترین ماه های سن پترزبورگ هستند که طولانی ترین ساعت آفتاب روزانه را دارند. متوسط دما در طول تابستان، معمولاً 18 درجه سانتی گراد (64 درجه فارنهایت) است. با این وجود، گاهی اوقات واقعا گرم می شود و دماسنج ها تا 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) بالا می روند. سردترین ماه ژانویه است که متوسط میانگین دما 6- درجه سانتی گراد (22 درجه فارنهایت) است. مرطوب ترین ماه های سن پترزبورگ، اکتبر و نوامبر است.

   نکته: بهترین زمان برای بازدید از سن پترزبورگ اواخر بهار و اوایل ژوئن است. این زمان، فصلی است که هوا برای گشت و گذارهای طولانی بسیار مناسب است.