مسکو

 • کشور روسیه
 • جمعیت ۱۲,۵۰۶,۴۶۸
 • پیش شماره تلفن ۷+
 • منطقه زمانی ۳
ساعت محلی مسکو:

مسکو، پایتخت کشور روسیه، بزرگترین شهر روسیه و همچنین بزرگترین شهر اروپا و یکی از بزرگترین شهرهای دنیا است. مسکو یکی از شهرهای جهانی است که بدلیل جمعیت و اقتصادش،تاثیر به سزایی در جهان دارد. این شهر، قطب اصلی حمل و نقل، مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی روسیه می باشد.

سن واقعی مسکو، ناشناخته است. افسانه هایی در این باره وجود دارد که گفته می شود پیدایش مسکو به دوران باستان برمیگردد.

مسکو در مرکز بخش اروپایی روسیه، بین رودخانه های اوکا و ولگا واقع شده است. آب و هوای مسکو قاره ای معتدل است: یخ های سنگین و گرمای شدید نادر در مسکو نادر است. متوسط دما در ماه ژانویه 7.2- درجه سانتی گراد و در ماه جولای، 20.4+ درجه سانتی گراد است.

این شهر یک نهاد فدرال جداگانه در فدراسیون روسیه دارد. این فدرال، کوچکترین فدرال در سطح زمین است.

نام مسکو و نام بسیاری از شهرهای جهان،هم نام با نام رودخانه ای است که شهر در کنار آن واقع شده است (رودخانه مسکو). این رودخانه به مدت طولانی پیش از رسیدن به این شهر، نامیده شده است. مشخص نیست چه کسی این نام را برای آن قرار داده و چه معنی دارد.

مسکو 6 فرودگاه، 9 ایستگاه راه آهن و 3 رودخانه دارد. مسکو یک مترو پیشرفته شگفت انگیز دارد. ایستگاه اول آن در سال 1935 ساخته شد. به طور متوسط، مترو در حدود 7 میلیون مسافر در روز حمل می کند.

این شهر بزرگترین مرکز مالی روسیه است. حدود نیمی از بانک های روسیه در مسکو قرار دارند. اکثر شرکت های بزرگ دفاتر اصلی در مسکو دارند، اگر چه تولید کنندگان آن ممکن است هزاران کیلومتر دورتر از شهر مستقر باشند.

مسکو همچنین  یک مرکز علمی بزرگ است. بسیاری از موسسات علمی، تحقیقاتی در بسیاری از شاخه ها از جمله انرژی هسته ای، میکرو الکترونیک، فضانوردی انجام می دهند.

فرودگاه های اصلی مسکو؛ فرودگاه بین المللی ونوکووا، فرودگاه بین‌المللی دوموده‌دوو و فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو است.

0
 • 0
  • آب و هوای مسکو:

   میانگین آب و هوا در مسکو بسته به فصل تغییر می کند. جولای و آگوست گرم ترین ماه های پایتخت روسیه هستند. متوسط دما 19 درجه سانتیگراد (65 درجه فارنهایت) است و اغلب از 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) فراتر می رود. با توجه به آب و هوای قاره ای و کلان شهری، در اوج دما هوا، احساس به جوش آمدن خواهید کرد! ژانویه سردترین ماه سال است که میانگین دمای آن 8- درجه سانتی گراد (18 درجه فارنهایت) است.

   نکته: بهترین زمان برای بازدید از مسکو اواخر بهار – اوایل ژوئن است. این دوره زمانی است که هوا برای گشت و گذارهای طولانی بسیار مناسب است.