لیون

  • کشور فرانسه
  • جمعیت ۵۱۳,۲۷۵
  • پیش شماره تلفن ۴ ۳۳+
  • منطقه زمانی ۱
ساعت محلی لیون:

با کمال تعجب برای شهری که تا سال 2014 هیچ موزه ای در سطح جهانی ، هیچ کلیسای جامع و بزرگ و هیچ یک از سی جاذبه برتر گردشگری فرانسه را نداشت، ادعا می کند که بعد از پاریس ، دومین مقصد توریستی در فرانسه و قبل از نیس یا استراسبورگ است. اما در واقع ، شاید این موضوع خیلی تعجب آور نباشد. لیون دومین شهر فرانسه و یکی از قدیمی ترین شهرهای فرانسه است که به عنوان پایتخت غذایی فرانسه مشهور است.

علاوه بر این، لیون دارای یک موزه جدید است که به نظر می رسد برای مشهور شدن با موزه گوگنهایم در بیلبائو در رقابت باشد.

لیون، به دلیل آثار دیدنی تاریخی و معماری معروف است و یک میراث جهانی یونسکو است. لیون از لحاظ تاریخی، منطقه مهمی برای تولید و بافندگی ابریشم شناخته می شد که در دوران مدرن، به عنوان “پایتخت غذایی فرانسه” مشهور شد.

این شهر همچنین به دلیل جشنواره معروف “Fete des Lumières” مشهور است که هر ساله در 8 دسامبر برگزار می شود که چهار روز به طول می انجامد و لیون را به عنوان پایتخت چراغ ها (که نباید با “شهر چراغ” در پاریس اشتباه گرفته شود) تبدیل کرده است.

لیون شاید دارای بناهای مشهور جهانی مانند برج ایفل یا مجسمه آزادی نباشد ، اما محله های بسیار متنوعی را برای گردش و پیاده روی ارایه میدهد. با گذشت زمان ، این شهر برای عابران پیاده و دوچرخه سواران بیشتر و بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. بنابراین یک راه خوب برای کشف شهر این است که در شهر گم شوید! و از آنچه شده لذت ببرید…!

لیون یک مرکز اولیه چاپ کتاب بود و دایره شاعران قرن شانزدهم را پرورش می داد.

لیون همچنین شهر اصلی در مسیرهای جاده ای و ریلی بین پاریس و جنوب فرانسه ، پاریس و آلپ و ایتالیا، و شمال اروپا و اسپانیا است.

گزینه های مختلفی برای مسافرت توریستی در لیون وجود دارد. اولی گزینه، پیاده روی است که در یک روز زیبا، فوق العاده است. علاوه بر این ، بازدید از لیون با پای پیاده، تنها راه برای دیدن خیابان های باریک Old Lyon است که جذاب ترین و جالب ترین قسمت شهر است. برای یک بازدید طولانی تر و دیدن بخش های بیشتر شهر، از اتوبوس های توریستی که با تور Lyon Open اجرا می شوند استفاده کنید. در رودخانه های سن یا رون سوار بر یک قایق شوید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

پس از ونیز ، Old Lyon ، یک نوار باریک در امتداد ساحل Saône، بزرگترین منطقه رنسانس در اروپا است. شکل فعلی آن، با خیابان های باریک عمدتا به موازات رودخانه، به قرون وسطی باز می گردد.

0
  • 0