کوش آداسی

  • کشور ترکیه
  • جمعیت ۷۰,۱۴۳
  • پیش شماره تلفن ۰۲۵۶+
  • منطقه زمانی ۳
ساعت محلی کوش آداسی:

کوش آداسی به معنای جزیره پرنده است. این شهرستان که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه‌جزیره‌ی دیلک همسایه‌ است، در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، مریم آنا (خانه حضرت مریم)، میلت، دیدیم، پاموکاله، مارماریس و بودروم قرار دارد. بندر کوش آداسی به علت نزدیکی به جزیره‌ی یونانی «ساموس» برای گردشگرانی که به ترکیه سفر می‌کنند، از جذابیت خاصی برخوردار است. از بندر کوش آداسی، در ماه‌های بهار و تابستان، سفر‌های منظم با قایق های موتوری به جزیره‌ی یونانی ساموس برگزار می شود. بندر کوش آداسی یکی از بنادر مهم منطقه است.

کوش آداسی پر از خورشید ، دریا و آب و هوای خارق العاده ای است. کوش آداسی، یکی از مناطق تفریحی تعطیلات ترکیه است که یک محیط عالی را برای یک تعطیلات فراموش نشدنی فراهم می کند. کوش آداسی واقع در سواحل غربی ترکیه (90 کیلومتری جنوب ازمیر) قرار دارد و یکی از جذاب ترین شهرهای منطقه اژه می باشد. زیرا این مکان نزدیک به مکانهای مهم تاریخی از جمله افسوس، دیدیما، پریه نه، میلتوس (مربوط به دوران باستان) که برای کسانی که به دنبال گشت و گذار هستند ایده آل است.

کوش آداسی پتانسیل عظیم گردشگری را با زیبایی های طبیعی برجسته، بقایای تاریخی غنی از تمدن های گذشته، آسمان آبی در 300 روز از سال، آفتاب گرفتن در سواحل شنی، آوازهای رنگارنگ و شیوه زندگی متفاوت را به شما ارائه می دهد. معمولاً گفته می شود یکی از زیباترین شهرهای روبروی دریای اژه است از آنجایی که مناظر و چشم اندازهای این منطقه همانند تاریخ کهنش بسیار زیبایی دارد. این مرکز از زمان یافت شدن در 3000 سال قبل از میلاد، نه تنها ترکیه، بلکه بسیاری از تمدن ها نیز مرکز هنری بوده است. آنچه باعث جذابیت بیشتر شهر برای گردشگران می شود، راحتی و هتل های مجلل آن است.

در واقع کوش آداسی یک راه فرار برای گردشگران است! واقعاً یک فرار فوق العاده از زندگی دشوار به بهشت…

آب و هوا:

آب و هوای کوش‌ آداسی معتدل است . تابستان‌های این شهر از اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) شروع شده و تا اواخر اکتبر (اوایل آبان) ادامه پیدا می‌کند. زمستان‌ها دمای هوا زیاد پایین نیست. ماه جولای با دمای بیش از ۵۳ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین ماه کوش‌آداسی است و داشتن کرم ضد آفتاب و کلاه لبه‌دار، از واجبات سفر به‌شمار می‌آیند. آب و هوای معتدل این منطقه این اجازه را به ساکنان آن داده است تا به تولید محصولات کشاورزی مانند زیتون، انگور و انجیر در زمین‌های حاصلخیز اطراف بپردازند. کوش آداسی ترکیه ۳۰۰ روز از سال هوای آفتابی دارد. از این شهر می‌توان به راحتی به مناطق توریستی دیگر ترکیه مثل پاموکاله، میلتوس و پرگاموم سفر کرد.

کوش آداسی دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و زمستان های معتدل است و یک فصل گردشگری طولانی را فراهم می کند. این شهر 300 روز از سال آفتابی است. سواحل بیشمار شنی با آب و هوای گرم و شفاف، فضای آرام، تنوع زیادی از امکانات آب و ساحل را برای شما فراهم می کنید. استفاده از اسکی روی آب، قایقرانی و والیبال ساحلی تنها انتخاب های معدودی برای دوستداران زندگی پرجنب و جوش است. پس از آفتاب گرفتن در طول روز، شهر در انتظار غروب باشکوه خورشید می ماند.

با غروب آفتاب، کافه ها و رستوران های جذاب شلوغ تر می شوند. حرکت قایق بادبانی و کشتی ها با تماشای منظره پانورامای غروب خورشید به همراه یک نوشیدنی قبل از شام یک تجربه بسیار لذت بخش است. این رستوران ها انواع غذاهای دریایی و ماهی و غذاهای دریایی تازه و غذاهای ویژه اژه سرو می کنند و یک غذای خوشمزه در کوش آداسی را ارائه می دهند. یک روز ایده آل در کوش آداسی تجربه کنید.

جدای از زیبایی های تاریخی بزرگ اطراف کوش آداسی، این شهر نمونه های بسیار خوبی از مساجد عثمانی و ترکی را نیز در خود جای داده است. “مسجد قلعه” The Fortress Mosque که توسط Okuz Mehmet Pasa در قرن 17 ساخته شد، چشمگیرترین و یادبودترین مسجد در کوش آداسی است. این مسجد در مساحت 1800 متر مربع ساخته شده و دارای ظرفیت 550 نفر است. قسمت اصلی مسجد به صورت مربع طراحی شده و توسط گنبد بزرگ سربی با 12 طاق پوشانده شده است.

 

0
  • 0